O autorze

Kilka słów od autora

Jeśli zatrzymamy się na chwilę, zastanowimy i rozejrzymy, z pewnością znajdziemy ślady Rzymu wokół nas.


Jestem zafascynowany historią starożytnego Rzymu. Zajmuję się nią od 2010 roku. Moje dziennikarskie zainteresowanie tym tematem rozpaliły dwie iskry: lektura zapomnianej niegdyś książki prof. Aleksandra Krawczuka o Juliuszu Cezarze oraz znakomity serial telewizyjny - Rzym.

Od tamtej pory regularnie poszerzam wiedzę o antyku. Głównie przez czytanie książek, których zgromadziłem w swojej bibliotece dość pokaźny zbiór. Kiedy tylko mogę udać się w podróż, pakuję plecak i wyruszam na spotkanie z fizycznymi śladami Imperium Romanum.

W roku 2020 założyłem stronę Ślady Rzymu. Piszę teksty, robię zdjęcia i opracowuję grafiki, dzieląc się swoją pasją ze wszystkimi amatorami, czyli miłośnikami antyku. Staram się w przystępny i ciekawy sposób przybliżać starożytność, a także przedstawiać ludzi żyjących w tamtych czasach. 

Mam nadzieję, że dzięki tej stronie uda mi się zainteresować czytelników antykiem i ukazać go w nowym, jaśniejszym świetle. Będę szczęśliwy, jeśli Ślady Rzymu staną się inspiracją do dalszego zgłębiania jego fascynującej historii. 

GRAMMATICVS - Michał Gramatowski